Z PAMIĘTNIKÓW UCZESTNIKÓW
Warsztat Terapii Zajęciowej
przy Stowarzyszeniu "Tacy Sami" w Elblągu


Katarzyna Urbańska
10-lecie warsztatu
Opublikowane przez Katarzyna Urbanska 13 październik 2003 r.


Ja oraz moi koledzy i koleżanki jesteśmy uczestniczkami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Elblągu na ul. Beniowskiego. Przychodzimy do naszego warsztatu, żeby być razem. Pomagać sobie, być życzliwym dla innych i nieść pomoc słabszym kolegom, koleżankom. Myślę, że takie warsztaty są dobre, bo my w tych warsztatach otwieramy się w grupie, podejmujemy różne decyzje i je realizujemy razem. Próbujemy wymieniać nasze różne poglądy. Ten dom to jest wspólna oaza, w nim żyjemy, pracujemy i bawimy się i załatwiamy różne sprawy. Przychodzimy tu żeby zwrócić na siebie uwagę, że jesteśmy tutaj. Żeby nie spędzać czasu w czterech ścianach. Tylko spędzić czas           w miłym otoczeniu na robieniu różnych prac, a uczymy się tego od podstaw.               W Warsztacie Terapii Zajęciowej gotujemy przyrządzamy sałatki, ciasta, prasujemy wszystko to robimy w sekcji gospodarczej. W sekcji plastycznej malujemy obrazy na szkle, szyjemy poduszki stroiki na Boże Narodzenie i Wielkanoc, a także upominki dla naszych sponsorów i przyjaciół.

Sekcja techniczna obsługuje komputery, kserokopiarkę, robią kalendarze, a z korka szkatułki, notesy i różne inne rzeczy. Mamy też zespół muzyczny, to są nasi najsłynniejsi “Szwagrowie”, który śpiewa różne piosenki. Nie dla się nudzić na naszych warsztatach, zawsze jest co do zrobienia. Nie zostajemy w tyle tylko idziemy do przodu.

W 2002 roku braliśmy udział w przestawieniu “Roboty”. Daliśmy z siebie bardzo dużo grając tylko ciałem i mimiką. Zero mówienia było żeby widz sam zrozumiał co my przestawiamy, a kosztowało to nas wiele wysiłku. Teraz przedstawiamy “Komputery”, to też mamy sporo pracy żeby wytrzymać różne napięcia ze sobą. To są ćwiczenia            z teatroterapii. Mieliśmy wystawy w galerii El. Sekcja życia i plastyczna wystawiała swoje prace. Jeździmy na różne zawody sportowe. Robimy też imprezy taneczne, organizujemy czerwcu na basenie zawody pływackie o ” Złotą Żabę”. Mamy dużo frajdy w pływaniu, ćwiczmy tez na sprzęcie sportowym żeby być sprawniejszym od innych. Cieszymy się, że powstały warsztaty tylko jest ich mało. Nasi kochani instruktorzy chcieliby nam dać prawie wszystko nawet tę gwiazdę z nieba, ale wiemy że im jest ciężko. Oni i tak robią dla nas dużo. Wymyślają, co by tu zrobić żeby było lepiej. Wymyślają różne konkursy, imprezy żebyśmy się nie zniechęcili się pracą. Po prostu jesteśmy tutaj, bo chcemy być, bo w naszych warsztatach jest ciekawie. Dzie
ń na pracy płynie szybko i ciekawie. Każdy potrzebuje z kimś porozmawiać, wygadać się być         z nami, to jest to.

Dziękujemy, że są warsztaty terapii zajęciowej i możemy realizować swoje marzenia, być naszymi paniami i panami.Za ich ciężką pracę dziękujemy, że chcą być z nami.

WebDesign by © Sylwia Jabłońska