AKTUALNOŚCI
Warsztat Terapii Zajęciowej
przy Stowarzyszeniu "Tacy Sami" w Elblągu


Warsztaty fotograficzne
Serdecznie dziękujemy Panu Mieczysławowi Jaworskiemu za poprowadzenie zajęć fotografowania. Słuchaliśmy i przyglądaliśmy się pilnie, ale przed nami jeszcze daleka droga do perfekcji ...liczymy na więcej spotkań.

Dzień Kobiet
Nasi warsztatowi panowie jak co roku nie zapomnieli o kobietach i przygotowali dla nich mnóstwo niespodzianek. Złożyli życzenia, wręczyli kwiaty, poczęstowali słodkościami i  zaśpiewali piosenki.

Konferencja nt. Wdrażania konwencji o prawach osób niepełnosprawnych
Nasza Pani kierownik w marcu wzięła udział w konferencji nt. Wdrażania konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Spotkanie odbyło się w Warszawie w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zimowy Turniej Przedszkolaków
Już po raz drugi sześć przedszkoli rywalizowało w sportowych konkurencjach. Na zwycięzców czekały 84 medale, dyplomy, słodycze, tańce i mnóstwo emocji. Współorganizatorami byli:  Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu, nasz Warsztat oraz Przedszkole nr 18 i nr 8.

Zajęcia Salsation
Korzystamy z gościnności Szkoły Podstawowej nr 6 i sympatii pani Katarzyny Bukowskiej, która prowadzi z nami zajęcia Salsation.

IV edycja projektu "Próbna praca"
Od 18 stycznia 12 uczestników wytypowanych przez radę programową będzie kolejno sprawdzać swoje umiejętności zawodowe w bibliotece przy ul Piłsudskiego (filia nr 3).

Dzień Babci i Dziadka
W Warsztacie gościliśmy "Dziadków". W dniu swojego święta wysłuchali koncertu „Szwagrów”    a następnie otrzymali od swoich wnuków kwiaty. W tym czasie uczestnicy pilnie pracowali chwaląc się swoimi umiejętnościami. W sekcji poligraficznej przygotowany był dla nich słodki poczęstunek oraz pokaz multimedialny z życia Warsztatu.

Warsztaty dla pracowników z WTZ Kolnik
W styczniu nasza Szefowa oraz instruktorki pani Agnieszka i pani Sylwia poprowadziły warsztaty m.in. z prowadzenia dokumentacji w WTZ dla pracowników Fundacji „Żyć Godnie” w Kolniku.

Zabawa karnawałowa w ŚDS Lazarus
W styczniu zostaliśmy zaproszeni na popołudniową zabawę karnawałową organizowaną przez Środowiskowy Dom Sampomocy „Lazarus” w Elblągu. Zabawa była udana, wszyscy świetnie się bawili.