Warsztat Terapii Zajęciowej
przy Stowarzyszeniu "Tacy Sami" w Elblągu
SEKCJA TECHNICZNA


W sekcja są uczestnicy o najlepszej sprawności manualnej. Są to osoby wymagające wyjątkowo indywidualnego podejścia. manualnej Uczestnicy tej sekcji dobrze sobie radzą z zadaniami o narastającym stopniu trudności, dzielonymi na poszczególne etapy i rozłożonymi w czasie.
Swoją działalność rozpoczęli od nauki cięcia po linii prostej, posługiwania się podstawowymi narzędziami do majsterkowania. Ich pierwsze wyroby to koperty i worki foliowe.
Dziś znacznie rozszerzono ofertę wyrobów. Wykonują rzeczy ozdobne i użytkowe z korka technicznego (pudełka, szkatuły, kasetki), witraże techniką Tyffany (łączenie szkła z drutem i wykonanie z nich kompozycji na ścianę), biżuterię z drutu miedzianego - brosze i wisiory oraz z kamieni szlachetnych. Najwięcej satysfakcji sprawia im praca techniką witrażową, którą można łączyć z innymi technikami, co daje możliwość wykazania się umiejętnościami każdemu uczestnikowi.
Uczestnicy uczą się i doskonalą obsługę takich narzędzi jak: gilotyna do papieru, wiertarka, lutownica, szlifierka do szkła. Z uwagi na delikatność wyrobów w pracy istotna jest precyzja i estetyka wykonania.

Praca w korku Wykonywanie witraży techniką Tiffany Wykonywanie witraży techniką Tiffany
Wykonywanie witraży techniką Tiffany Wykonywanie witraży techniką Tiffany Wykonywanie witraży techniką Tiffany
WebDesign by © S.J